Numer telefonu: +48 504602035 | E-mail: sklep@relacja.net
pixelpixel
Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dla bibliotek

Drodzy Bibliotekarze i Nauczyciele,

witamy w strefie przygotowanej specjalnie dla Was. Znajdziecie tu informacje o naszych projektach edukacyjnych, konkursach ale i warunkach współpracy handlowej, do nawiązania której zapraszamy. 

Nasze KONTO BIBLIOTECZNE to stały 40% rabat na wszystkie książki wydawnictw Mamania i Relacja (chyba, że w danym momencie będzie obowiązywała na stronie oferta jeszcze korzystniejsza), bezpłatna dostawa dla zamówień powyżej 150 zł, priorytetowa wysyłka, odroczona płatność, indywidualne wsparcie w rejestracji konta, składaniu zamówienia, czy doborze książek.

Jak założyć konto?

1. Wystarczy napisać do nas na adres sklep@relacja.net i podać następujące dane:

- Pełną nazwę biblioteki/szkoły/przedszkola
- Adres placówki
- Imię i nazwisko osoby kontaktowej
- Adres e-mail i numer telefonu osoby kontaktowej
- Pełne dane do faktury
- Preferowany termin płatności (7 lub 14 dni)

2. W ciągu 2 dni dostaną Państwo dostęp do swojego konta w naszym sklepie internetowym z rabatem i ustawionymi danymi.

Zapraszamy serdecznie do zapisu na nasz BIBLIOTECZNY NEWSLETTER! To jego odbiorcy jako pierwsi informowani są  zapowiedziach, premierach, propozycjach spotkań autorskich, projektach i materiałach dla bibliotek. Na wszystkie pytania dotyczące książek, współpracy i SPOTKAŃ AUTORSKICH odpowiadamy pod adresem biblioteki@relacja.net

 


 

Serdecznie zapraszamy biblioteki, szkoły i domy kultury do organizacji spotkań z naszymi autorami!

Wszystkich zainteresowanych organizacją spotkania zapraszamy do lektury naszego katalogu, a szczegóły dotyczące spotkań (honorariów, terminów, kosztów dojazdu, noclegów) prosimy ustalać pisemnie lub telefonicznie z Aleksandrą Ruszkowską - a.ruszkowska@mamania.pl,
a.ruszkowska@relacja.net, tel. 505 750 434

Miłej lektury i do zobaczenia na spotkaniu!
Katalog spotkań autorskich

Zapraszamy do wypożyczenia nowej wystawy ilustracji Emilii Dziubak do książki Martina Widmarka "Szpinakowa Staruszla"

Wystawa składa się z 7 wielkoformatowych ilustracji wielkości  50x70 cm i jest udostępniana bibliotekom i domom kultury na miesiąc.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: edukacja@mamania.pl

Emilia Dziubak - polska ilustratorka, autorka książek dla dzieci, związana z Poznaniem. W 2010 roku ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
W swoim dorobku posiada ponad 50 książek dla dzieci jako autor lub współautor. Należy do ścisłej czołówki ilustratorów polskich młodego pokolenia.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy powstanie naszej nowej wystawy!

Przedstawiamy Świat dziecięcych emocji na ilustracjach Rocio Bonilii.
Prace, pochodzące z serii książek Elsy Punset "Nieustraszeni", będą podróżować po bibliotekach i domach kultury. Wystawa składa się z 7 ilustracji wielkości 50 x 70 cm.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: edukacja@mamania.pl

Rocio Bonilla katalońska autorka i ilustratorka ponad 50 książek dla dzieci. Urodziła się w Barcelonie i tam zdobyła wykształcenie artystyczne i pedagogiczne. Pracowała także jako projektantka graficzna, malarka, nauczycielka. Jako mama trójki dzieci jest bezustannie zachwycona ich wrażliwością i wyjątkowym sposobem patrzenia na świat, którym hojnie dzielą się z innymi.

Szkoła Emocji znów startuje!
Zapraszamy przedszkola, szkoły, biblioteki i domy kultury do zabawy z Nieustraszonymi - bohaterami serii książek wspierających dzieci w rozwoju kompetencji emocjonalnych! Na wszystkich zgłoszonych czekają materiały do pracy, certyfikaty i webinary.
Czytajcie, bawcie się, rozmawiajcie, a relacjami z zajęć podzielcie się na FB Waszej placówki lub wyślijcie nam mailem. 
Co miesiąc nagrodzimy najciekawszą relację pakietem naszych książek, a w czerwcu przyznamy nagrodę główną - pakiet 20 książek i maskotkę!

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie poprzez - formularz

Regulamin konkursu

STRONA PROJEKTU

LISTA ZAMKNIĘTA!
Kolorowy Potwór - najlepszy przewodnik po świecie emocji wyrusza w podróż po Bibliotekach!
Prowadzisz zajęcia dla dzieci i chcesz by odwiedził Twoją Bibliotekę? Przeczytaj Regulamin i zgłoś się poprzez formularz.
Piękna (ogromna) pluszowa maskotka będzie odwiedzać biblioteki publiczne i pedagogiczne. Wyrusza w podróż z Dziennikiem Podróży, scenariuszami zajęć, książkami do pracy i prezentami dla bibliotek. Wypożyczenie maskotki jest bezpłatne, biblioteka ponosi jedynie koszt wysyłki paczki do kolejnej placówki.

Regulamin Akcji
Formularz zapisu do Akcji


 

"Zanim wystygnie kawa" - światowy bestseller, który podbił serca milionów czytelników, każe nam zadać sobie pytanie: co byś zmienił, gdybyś mógł cofnąć się w czasie?

Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa. To w niej rozpoczynają swoje opowieści kolejni bohaterowie książki. Książki idealnej do rozmowy po lekturze, opowiadającej o ludzkich słabościach, trudnej codzienności, życiowych zakrętach, skłaniającej do refleksji, napisanej z wrażliwością i humorem.

Tematy do dyskusji i pytania dla KLUBÓW KSIĄŻKI

„Małe ogniska” to opowieść o matkach - ich relacjach z dziećmi i wyborach, których dokonują, aby połączyć macierzyństwo z resztą życia. To także opowieść o ciężarze tajemnic, poszukiwaniu tożsamości i komplikacjach związanych z życiem w starannie zaplanowanej społeczności podmiejskiej.

Wszystkim tym, którzy podążają własnymi ścieżkami i rozpalają wszędzie swoje małe ogniska  

Dedykacja do „Małych ognisk” intryguje i sprawia, że z ciekawością zagłębiamy się w lekturę tej wyjątkowej książki, pełnej prowokacyjnych tematów i ważnych pytań, wobec których nikt nie pozostaje obojętny. To idealna propozycja dla klubów książki, zapraszamy więc do skorzystania z propozycji pytań i tematów do dyskusji.  


Tematy do dyskusji i pytania dla KLUBÓW KSIĄŻKI

„Nasze zaginione serca” Celeste Ng to porywająca powieść, która ukazuje moc matczynej miłości, siłę zapomnianych opowieści i wytrwałość młodego chłopca w poszukiwaniu zaginionej matki-poetki.
Po straszliwym kryzysie ekonomicznym w USA powstaje represyjny system rządów, w ramach którego władze mogą przesiedlać dzieci dysydentów. 

To obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce zrozumieć wpływ opresyjnych społeczeństw na więzi rodzinne i tożsamość osobistą.

Tematy do dyskusji i pytania dla KLUBÓW KSIĄŻKI

Z diagnozą demencji i choroby Alzheimera mierzy się dziś prawie 50 milionów ludzi na całym świecie. Mało kto z nas wie, jak bardzo choroba wpływa na doświadczenia w sferze zmysłów, emocji i komunikacji.

Zapraszamy do korzystania z materiałów edukacyjnych przygotowanych na podstawie książki Wendy Mitchell "Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencji".

Materiały te - infografiki, fragmenty książki, spis fundacji i stowarzyszeń, wspierających osoby mierzące się z demencją, powstały z myślą o nas wszystkich zainteresowanych tematem, osobach żyjących z demencją, tych, które je wspierają, profesjonalistach pracujących z chorymi i bibliotekarzach stykających się osobami starszymi.

Strona Projektu i MATERIAŁY EDUKACYJNE

 

Ukochani bohaterowie naszych pięknych książek o przyjaźni, Jeż i Żółw, wracają w świątecznej odsłonie, aby przekazać nam coś bardzo ważnego – że święta to czas spędzony z tymi, których kochasz.

To pierwsza Gwiazdka Jeża i Żółwia. Nie do końca wiedzą, co to właściwie jest, z czym się wiąże i co się wtedy robi. Lis uważa, że w świętach chodzi o prezenty. Borsuk jest zdania, że głównie o ucztowanie. Dla Sroki to czas śpiewania.
A co jest ważne dla Ciebie?

Materiały warsztatowe

DZIEŃ KROPKI - 15 WRZEŚNIA - WIELKIE ŚWIĘTO KREATYWNOŚCIDzień Kropki (15 września) to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Zapraszamy do wspólnej zabawy, odkrywania talentów!

Przewodnik po Dniu Kropki - pomysły na świętowanie w szkole, przedszkolu i bibliotece
Plakat Dzień Kropki - Szukajmy swoich talentów przez cały rok
List Petera H. Reynoldsa do polskich uczniów i nauczycieli
Plan lekcji z Kropką

 

Zapraszamy do wypożyczenia stroju Złego Kocurka!

Zły Kocurek jest głównym bohaterem bestsellerowej serii Nicka Bruela, która podbiła serca nie tylko wielbicieli kotów, ale i początkujących czytelników, miłośników komiksów i dobrego humoru. Strój Złego Kocurka to idealny pomysł na wspólne zabawy z dziećmi, warsztaty tematyczne, ale i zaproszenie młodych czytelników do korzystania z biblioteki! 

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: edukacja@mamania.pl

Zakładka Zły Kocurek (pierwszy wzór)

Zakładka Zły Kocurek (drugi wzór)

Pierwsze polskie wydanie kultowego przewodnika czytania na głos Jima Trelease'a  to dla nas powód do ogromnej radości i dumy! Zapraszamy do wspólnego głośnego czytania  i korzystania z inspirujących grafik z cytatami, które wybraliśmy z książki "Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje"!


Zachęcamy do udostępniania ich w bibliotecznych mediach społecznościowych, mamy tylko prośbę, by wśród grafik znalazła się i ta z okładką książki. Prosimy też o oznaczenie wydawnictwa Mamania. Będzie nam miło jeśli uznają je Państwo za pomocne! 

Pobierz grafiki

"Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje" - POZNAJ KSIĄŻKĘ

Co zrobić, aby dziecko pokochało czytanie?

Pokażmy mu, jak można się bawić książką! Książka "777 pomysłów na zabawę z książką" to nieoceniona pomoc zarówno dla rodziców dbających o dobre doświadczenia dziecka z książkami, jak i dla nauczycieli i bibliotekarzy pracujących z dziećmi. Mnóstwo pomysłów na zabawy, również ruchowe, w których główną rolę odgrywa książka – od pierwszej do ostatniej strony. Ilustracje, treść, forma – wszystkim można się bawić! 

Wstęp Małgorzaty Swędrowskiej

Fragment książki

Edukacja emocjonalna z książkami Mamanii!

STRACH, ZŁOŚĆ, SMUTEK, RADOŚĆ, POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI, WSPÓŁPRACA? 

W naszych książkach znajdziecie historie dotyczące wszystkich tych emocji i mnóstwo inspiracji do pracy z nimi!

Tu zgromadziliśmy scenariusze, pomysły na zabawy i aktywności związane z naszymi tytułami. Do niektórych tytułów jest ich bardzo wiele i pokazujemy je również osobno. Znajdziecie je na banerach poniżej!

Materiały warsztatowe - Mamania Szkoła Emocji

Bestsellerowa seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej dzieci, wspierająca je w pokonywaniu codziennych trudności. Ceniona przez nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców wykorzystywana w pracy dydaktycznej.
Tytułowi Nieustraszeni to rodzeństwo - Alicja i Tadzio oraz ich pies Rocky. Ich przewodniczką po świecie uczuć jest mewa Florentyna, która zaprasza dzieci do zabawy w Olimpiadę emocji.

Zapraszamy do skorzystania z materiałów przygotowanych przez Roksanę Kociołek-Kaszyńską - pedagoga, socjoterapeutkę związaną z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie.

Jak pracować z serią NIEUSTRASZENI
Scenariusze zajęć

Finał Projektu Szkoła Emocji. Nieustraszeni są wśród nas!

Dziękujemy za udział wszystkim 200 przedszkolom, 655 nauczycielom i prawie 20 000 dzieci biorących w nim udział! Oto wyniki konkursu towarzyszącego Projektowi:

Autorki nagrodzonych scenariuszy:
Angelika Rudszewska - Cykl zajęć „Świat emocji”
Ewa Neumann - Cykl zajęć „Moja księga supermocy”
Agnieszka Machowska-Lazar  - Scenariusz zajęć „Pogromca strachu”
Karolina Dudzińska - Scenariusz zajęć „Supermoce"
Maria Mól - Scenariusz zajęć „Szkoła emocji”
Mariola Waluk - Scenariusz zajęć „Twój najwiekszy skarb”

Wszystkim nauczycielom, którzy brali udział w Projekcie gratulujemy kreatywności i dziękujemy za zaangażowanie!

Strona Projektu i SCENARIUSZE

„Gdzie zaczyna się Szczęście” to druga po „Kiedy nadchodzi Smutek” książka Evy Eland, która pomaga małym dzieciom radzić sobie z najważniejszymi emocjami.

Szczęście - jedyna z emocji, która kojarzy się z samymi pozytywami, wzmacnia naszą odporność psychiczną, pomaga radzić sobie z przeciwnościami losu. Ale zbyt rzadko staramy się świadomie je przywoływać. Gdzie odnaleźć szczęście, jak je pielęgnować? Rozmawiajmy o tym z dziećmi i bawmy się w szukanie szczęścia!

Gdzie zaczyna się SZCZĘŚCIE - scanariusz warsztatów dla dzieci

Kolorowy potwór to prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Książka stała się inspiracją dla tysięcy hiszpańskich, włoskich i amerykańskich nauczycieli, którzy zaprosili postać Kolorowego potwora do przedszkoli i razem z nim uczą dzieci rozpoznawania i nazywania emocji. 

Plansze do druku, propozycje zabaw, kostka uczuć, zeszyt z emocjami, karty pracy, gra terenowa
Kolorowy potwór. Warsztat dla dzieci w wieku przedszkolnym
W tajemniczej krainie z Kolorowym Potworem - scenariusz dla dzieci 5-letnich, A. Schulz 

Czerpiąc to, co najlepsze, z praktyk medytacyjnych, pozytywnych afirmacji, wizualizacji i pracy z oddechem, autorka wprowadza małych i dużych czytelników w bajkowy, bezpieczny i błogi świat niczym nieskrępowanej wyobraźni.

Wystarczy zacząć od paru spokojnych, głębokich oddechów…

„Wyobraź sobie, że leżysz na ciepłej, pachnącej trawie. Leżysz z zamkniętymi oczami i wyobrażasz sobie, że obok ciebie leżą, trzymając się za ręce, wszystkie bliskie ci osoby, które znasz lub lubisz, które są dla ciebie ważne. Trzymacie się mocno za ręce i nagle czujesz, jak zaczynacie powoli się unosić, unosicie się delikatnie w powietrzu, powoli się obracając”.

Scenariusze zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym (Agnieszka Majewska)

OKIEM EKSPERTA - Recenzja, Jadwiga Matuszczak - Biblioteka Pedagogiczna im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze

Niezwykła, prosta opowieść o tym, jak ważne jest zrozumienie własnych uczuć i potrzeb i jak może pomóc tym akceptująca bliskość przyjaciół i rodziny.

Scenariusz zajęć i materiały warsztatowe - Roksana Kociołek-Kaszyńska

Rekomendacja dla książki - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie

Scenariusz warsztatów - Anna Putry-Kamińska

 

Taniec lub czytanie, poczucie humoru lub kreatywność, zwinność lub matematyka. Wszyscy mamy niesamowite moce. Sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. A jaka jest twoja supermoc?

"Wielka księga supermocy" to inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać. Susanna Isern jest pisarką, psycholożką i mamą trójki dzieci.  Dwukrotnie otrzymała prestiżową nagrodę Moonbeam Children's Books Awards. Obecnie łączy pasję do pisania z psychologią. W 2015 r. zdobyła nagrodę hiszpańskiego Ministerstwa Kultury i Edukacji za najlepszą książkę.

Scenariusz zajęć na podstawie książki "Wielka Księga Supermocy"

OKIEM EKSPERTA - Recenzja, Jadwiga Matuszczak - Biblioteka Pedagogiczna im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze

Zaproszenie do świata dziecięcych emocji!

"W moim sercu" to piękna książka o uczuciach, która idealnie nadaje się do wprowadzenia dzieci w świat emocji. 
Główna bohaterka, mała dziewczynka, opowiada o swoich przygodach – kłótni z koleżanką, zachwycie nad pięknymi kwiatami, kipiącej w niej złości, o strachu przed nocnymi hałasami czy radości z niespodzianki. W każdej sytuacji do głosu dochodzi serce dziewczynki – raz jest przepełnione miłością i radością, innym znowu razem wypełniają je smutek, zwątpienie i gniew. 

Karta pracy. Radość i złość
Karta pracy. Serce 
Karta pracy. Wiersz
W moim sercu. Scenariusz warsztatu

Klasyka literatury dziecięcej, polecana do głośnego czytania i wspaniałych zajęć o kocich zwyczajach!

Pobierz kolorowanki, połącz kropki, znajdź różnice i inne materiały warsztatowe dla małych wielbicieli kotów.

Materiały warsztatowe - "Zapominalska kotka MOG"

Mog jest przemiłą kotką, kochaną przez całą rodzinę, jednak… okropnie zapominalską! Zapomina o istnieniu kocich drzwiczek, zapomina, że już jadła kolację… Strach pomyśleć, o czym jeszcze może zapomnieć! Ale pewnego razu zapominalstwo Mog baaardzo się przydaje. 

„Wspólny stół” to hołd złożony podtrzymywaniu rodzinnych więzi. 

Violet tęskni za czasami, kiedy cała rodzina spotykała się przy wspólnym stole. Jedli, rozmawiali, żartowali i cieszyli się swoim towarzystwem. Teraz każdy pędzi do swoich zajęć, rozrywek, telefonów i komputerów. A ich stół, nikomu już niepotrzebny, staje się coraz mniejszy i mniejszy, aż w końcu znika… Czy dziewczynce uda się go odbudować dzięki ponownemu zgromadzeniu rodziny?

"Wspólny stół" - materiały warsztatowe

OKIEM EKSPERTA - Recenzja, Jadwiga Matuszczak - Biblioteka Pedagogiczna im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze

Z radością dzielimy się wyjątkowym materiałem - refleksjami wokół strategii funkcjonowania książki w szkole, które współtworzyliśmy w ramach inicjatywy Czytająca Polska - nieformalnej koalicji osób, instytucji i firm, które łączy świadomość, że przyszłość Polski zależy od tego, na ile uda się podnieść poziom czytelnictwa. Zapraszamy do pobrania materiału, lektury i włączenia się w działania na rzecz tworzenia czytelniczego ekosystemu w szkole! Wspólnie wychowujmy młodych czytających - krytycznie myślących, empatycznych, otwartych na świat i jego różnorodność.

Czytająca szkoła. Refleksje wokół strategii funkcjonowania książki w szkole

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest bilet wstępu na Konferencję o Nastolatkach! Więcej szczegółów znajdziecie w poście konkursowym na naszym Facebooku.

Regulamin konkursu>>>

Konkurs, w którym do wygrania jest 15 voucherów na spotkanie z Toshikazu Kawaguchim! Aby wziąć udział w Konkursie, należy do 22.10 do godziny 23.59 w komentarzu pod postem konkursowym na Instagramie @wydawnictworelacja , odpowiedzieć na pytanie: Gdybyś mógł cofnąć się w czasie, z kim chciałbyś się spotkać i dlaczego? Szczegóły w regulaminie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel