Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi. Michael C. Reichert
- Książka Michaela Reicherta obala szkodliwe stereotypy dotyczące męskości i pokazuje, jak wspierać chłopców w zdrowym rozwoju emocjonalnym. Praktyczny przewodnik dla rodziców i wychowawców w budowaniu silnych i empatycznych mężczyzn.
W czasach, gdy wielu chłopców przeżywa kryzys, bardzo potrzebujemy przewodnika, aby pomóc im wyrosnąć na silnych i empatycznych mężczyzn.
Psycholog Michael Reichert w swojej książce wykorzystuje wieloletnie badania, by podważyć odwieczne przekonania dotyczące tego, jak chłopcy stają się mężczyznami. Autor wyjaśnia, w jaki sposób stereotypy dotyczące chłopców, którzy muszą być „twardzi” i „męscy”, mogą spowodować ich wycofanie, prowadząc do gniewu, izolacji, a nawet destrukcyjnych zachowań. Kluczem do zmiany jest sposób, w jaki rodzice, wychowawcy i mentorzy pomagają chłopcom rozwijać się społecznie i emocjonalnie. Reichert oferuje czytelnikom wskazówki krok po kroku, jak to zrobić:
• Słuchanie i obserwowanie bez osądu, aby chłopcy wiedzieli, że są słyszani.
• Pomaganie im w tworzeniu silnych więzi z nauczycielami, trenerami i innymi wzorami do naśladowania.
• Zachęcanie ich do mówienia o swoich uczuciach na temat płci przeciwnej i podkreślanie znaczenia szacunku wobec kobiet.
Przy wsparciu psychologii i neuronauki książka pomoże rodzicom i opiekunom zbudować dla ich synów dzieciństwo, które pozwoli im wyrosnąć na pewnych siebie, zdolnych i życzliwych mężczyzn.
Jako ojciec trzech córek, z całego serca życzę im, by decydując się w przyszłości na związek z mężczyzną, miały szansę znaleźć dojrzałego partnera, który nie będzie się bał rozmawiać o swoich emocjach i będzie rozumiał, jak wielkie znaczenie dla szczęścia rodziny ma budowanie wzajemnych relacji.
Jeśli jesteś rodzicem chłopca, to ta książką pomoże Ci nie tylko spełnić moje życzenie, ale przede wszystkim pomoże Twojemu synowi wyrosnąć na szczęśliwego dorosłego.
Jarek Kania. Ojcowska Strona Mocy
Książkę polecają: Magazyn Charaktery, Ojcowska strona mocy Psychologia w praktyce