Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

O organizacji TED

TED jest organizacją non-profit zajmującą się rozpowszechnianiem idei, zazwyczaj w formie krótkich wykładów (18 minut lub mniej). TED zaistniał w 1984 roku jako konferencja, podczas której spotkały się technologia, rozrywka i design, a obecnie obejmuje niemal wszystkie tematy – od nauki i biznesu po kwestie globalne – w ponad 100 językach. Niezależnie organizowane wydarzenia TEDx pomagają dzielić się pomysłami w społecznościach na całym świecie.

Misja: rozpowszechnianie idei

TED jest globalną społecznością zrzeszającą ludzi z każdej dyscypliny i kultury, którzy poszukują głębszego zrozumienia świata. Wierzymy w siłę pomysłów, które zmieniają postawy, życie i ostatecznie świat. Na TED.com budujemy bazę bezpłatnej wiedzy pochodzącej ze świata myślicieli zainspirowanych otaczającą nas rzeczywistością i ciekawych świata. Angażują się oni w różnorodne idee, inspirując wzajemnie – zarówno online, jak i na wydarzeniach TED i TEDx na całym świecie, przez cały rok.

Wszystkiemu, co robimy w naszej globalnej społeczności – konferencjom, rozmowom, projektom zapoczątkowanym przez nagrodę TED, cyklom wykładów TED-Ed – przyświeca jeden cel: jak najlepiej rozpowszechniać wspaniałe idee.

 

Konferencje

Dwa razy do roku grupa interesujących i wpływowych ludzi gromadzi się na tygodniowe doświadczenie TED, które uczestnicy opisali jako „SPA dla umysłu" i „podróż w przyszłość w towarzystwie osób, które ją tworzą". Jest to spotkanie genialnych, ciekawych umysłów i przełomowych treści.

Czym jest konferencja TED?

Skrót TED pochodzi od Technology, Entertainment, Design (Technologia, Rozrywka, Design) – te trzy obszary wspólnie kształtują nasz świat. Ale konferencja TED to jeszcze więcej – przedstawia ważne pomysły z każdej dyscypliny i odkrywa, jak się je łączy. Jej program jest przebogaty: ponad 50 rozmów przez cały tydzień, a także poranne i wieczorne spotkania. Uczestnicy i mówcy z bardzo różnych dziedzin mogą się ze sobą spotykać i wzajemnie inspirować. To jest magia TED.

Flagowa konferencja TED odbywa się corocznie na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Obejmuje naukę, biznes, sztukę, technologię i kwestie globalne. Osiemnastominutowe przemówienia są przeplatane krótkimi prezentacjami, w tym muzyką, spektaklami i zabawą.

 

Programy & inicjatywy

Misja TED „Idee warte rozpowszechniania” sięga daleko poza konferencje i serie prelekcji, obejmując wiele pomysłowych projektów i inicjatyw.

TED Books

Są na tyle krótkie, że można je przeczytać za jednym posiedzeniem, ale na tyle długie, że pozwalają na pogłębione poznanie tematu.

18-minutowa przemowa rozbudza ciekawość i wyobraźnię. Chcemy wiedzieć więcej. Książki TED zaspokoją ten głód. Książki TED są dostępne w ponad 20 językach.

 

TED Talks

Ted Talks to flagowa seria wideowykładów – wspaniałych rozmów i spektakli realizowanych na konferencjach TED, niezależnych eventach TEDx i na innych wydarzeniach na całym świecie.

 

TED.com

TED.com jest witryną internetową służącą do dystrybucji wykładów i dzielenia się pomysłami.

 

TEDx Program

Program TEDx umożliwia osobom, organizacjom i społecznościom na całym świecie organizowanie lokalnych, niezależnych wydarzeń typu TED. Do tej pory w 150 krajach odbyło się ponad 13 000 imprez TEDx.

 

TED Fellows Program

Program stypendialny TED zachęca innowatorów z całego świata do udziału w społeczności TED i wzmacnia przekaz ich niezwykłych prac.

 

TED Translators

Program TED Translators zaprasza wszystkich wolontariuszy na całym świecie do tłumaczenia wykładów TED. Do tej pory ponad 20 000 osób stworzyło ponad 90 000 tłumaczeń w 100 językach.

 

TED-Ed

TED-Ed oferuje oryginalne, animowane lekcje wideo – do oglądania online lub użycia w celach edukacyjnych. Nauczyciele mogą korzystać z witryny TED-Ed, aby wziąć udział w filmie i przygotować specjalną lekcję.

 

TED Prize

Nagroda TED wynosi milion dolarów i jest przyznawana raz w roku wyjątkowej osobie, aby mogła spełnić „jedno życzenie zmiany świata”.

 

TED Institute

Instytut TED pomaga organizacjom odblokować wiedzę i innowacyjne myślenie.

 

TED Partnerships

Zespół TED Partnerships współpracuje z czołowymi korporacjami i fundacjami na świecie, aby treści TED i ich odbiorcy spotkali się z twórcami.

 

Dystrybucja

Ta inicjatywa ułatwia TED Talks pozyskiwanie nowych odbiorców w radiu, książkach, telewizji i na stronach internetowych na całym świecie. Śledzone są trendy medialne, a wykłady TED dostosowywane są do szerokiej gamy platform na całym świecie – od technologii niskoemisyjnej do zaawansowanej technologicznie.

 

 

 

 

 

 

pixelpixelpixelpixelpixel