Free delivery from 200,00 zł
Save to shopping list
Create a new shopping list
Safe shopping
Idosell security badge
Zaplątane nastolatki. Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości.
On special offer New in

Zaplątane nastolatki. Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości.

  • Wielokrotnie nagradzany przewodnik po czasami nieobliczalnych i zagmatwanych zachowaniach nastoletnich dziewcząt, który wyjaśnia, co się dzieje, przygotowuje rodziców na to, co ma nadejść, i informuje ich, kiedy należy się martwić.
Regular price: 44,90 zł(Discount 33%)
29,90 zł
incl. VAT / egz.
Lowest price in 30 days before discount: 39,90 zł
List price:44,90 zł
of
14 days for easy returns
This product is not available in a stationary store
Safe shopping

Wielokrotnie nagradzany przewodnik po czasami nieobliczalnych i zagmatwanych zachowaniach nastoletnich dziewcząt, który wyjaśnia, co się dzieje, przygotowuje rodziców na to, co ma nadejść, i informuje ich, kiedy należy się martwić.


Dr Lisa Damour, opierając się na wieloletnim doświadczeniu i najnowszych badaniach, ujawnia siedem naturalnych etapów rozwojowych, przez które przechodzą dziewczynki w drodze do dorosłości.


„Zaplątane nastolatki” to realistyczne scenariusze i upragnione porady, jak angażować córki w inteligentny, konstruktywny sposób. Książka daje rodzicom klucz do zrozumienia ich córek, jednocześnie odpowiadając na ich najczęstsze pytania:
– Co robić, kiedy trzynastolatka przewraca oczami przy próbie rozmowy?
– Czy powiedzieć córce o kontrolowaniu jej telefonu?
– Jak pomóc w przypadku lęków szkolnych?
– Gdzie przebiega granica między zdrowym odżywianiem a zaburzeniami odżywiania?


Autorka podpowiada matkom i ojcom, jak zrozumieć nastolatki, nawiązać z nimi więź i razem z nimi się rozwijać. Dzięki temu rodzicom łatwiej będzie cieszyć się wyzwaniem, jakim jest wychowanie szczęśliwej młodej kobiety.


Dr Lisa Damour – psycholożka, autorka wielu publikacji o edukacji i rozwoju dzieci. Kieruje Ośrodkiem Badań dla Dziewcząt w Laurel School w Ohio, wykłada na Wydziale Psychologii Case Western Reserve University w Cleveland, prowadzi także praktykę psychoterapeutyczną, w której specjalizuje się w pracy z nastoletnimi dziewczętami i ich rodzicami. Jest autorką bestsellerowej książki „Pod presją”, która skupia się na epidemii strachu i lęku wśród współczesnych dziewcząt.

"Bardzo się cieszę, że "Zaplątane nastolatki" dostają właśnie w Polsce drugie życie. Jest to bowiem książka niezwykle godna polecenia. Między innymi ze względu na fakt, że łączy to, co połączyć wcale nie tak łatwo: lekkość przekazu z nieustannym staniem na pokładzie nauki. A to nie wszystko. Lisa Damour opanowała bowiem jeszcze jedną trudną sztukę: napisała książkę o towarzyszeniu w drodze do dorosłości dziewczętom, z której tyle samo wyciągnie osoba, która chce dowiedzieć się o towarzyszeniu w tej drodze chłopcom.Można o tej książce powiedzieć krótko: jest prawdziwa, potrzebna, mądra, dobra i piękna i pozwala na to, aby – parafrazując słowa dedykacji – osoba czytająca czyniła swój umysł błyskotliwym i oddała go pod przewodnictwo pełnego dobroci serca."
Przemek Staroń - psycholog, autor książek, Nauczyciel Roku 2018

"Co się stało z naszymi marzeniami o przyjaźni mamy i nastoletniej córki? Marzeniami o relacji pomiędzy tatą a jego dorastającą księżniczką? Córka się zmienia, oddala, a nasze niepokoje mnożą się z dnia na dzień. Czy to zachowanie jest normalne? Jak mamy sobie z tym poradzić? Na co jeszcze jako rodzice mamy wpływ? Nasze doświadczenia okresu dojrzewania już nie wystarczają, by w pełni zrozumieć córkę. Ona żyje w kompletnie innych czasach.Ta książka jest pełna wiedzy i doświadczenia autorki. Daje nadzieję, że nie chodzi tylko o to, by jakoś „to” przetrwać. Że nasze dziecko w tym wieku jest tylko problemem. Pomaga zrozumieć, docenić i odnaleźć się w świecie, w którym pod naszych dachem dojrzewa nowa kobieta. Nasza Córka."
Aga Rogala, terapeutka rodziców, www.agarogala.pl


„Wreszcie mamy dobrą wiadomość dla zagubionych rodziców dorastających dziewcząt. To najbardziej realistyczna i przyjazna książka o rodzicielstwie, z jaką się zetknąłem od dłuższego czasu”.
The Washington Post


„Anna Freud napisała w 1958 roku: «Niewiele jest w życiu rzeczy trudniejszych od zrozumienia dorastających dzieci, które próbują wybić się na wolność». W ciągu ostatnich dziesięcioleci przechodzenie do dorosłości nie stało się łatwiejsze, co sprawia, że «Zaplątane nastolatki» to mile widziane nowe źródło”.
The Boston Globe

 

Brand
Symbol
9788367555838
Autor
Lisa Damour
Tytuł
Zaplątane nastolatki. Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości
ISBNMore
Niepowtarzalny dziesięciocyfrowy, a od 01.01.2007 13-cyfrowy identyfikator książki
978-83-67555-83-8
Liczba stron
340
Oprawa
oprawa miękkaMore
(o. klejona z elastycznymi okładzinami)
Premiera
14 czerwca 2023
Tłumaczenie
Janusz Ochab
Wydawnictwo
Mamania
Wymiary
145x205
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
pixelpixelpixelpixelpixel