Free delivery from 200,00 zł
Save to shopping list
Create a new shopping list
Safe shopping
Idosell security badge
Odczytać umysł. Jak od dziecka uczymy się czytać w umysłach innych i rozumieć ludzi?
On special offer

Odczytać umysł. Jak od dziecka uczymy się czytać w umysłach innych i rozumieć ludzi?

  • Skąd wiemy, co czują inni ludzie, jakie są ich nadzieje, obawy, pragnienia, myśli i plany? Profesor Henry M. Wellman pokazuje, że wszyscy potrafimy czytać w umysłach innych osób.
Regular price: 44,90 zł(Discount 33%)
29,90 zł
incl. VAT / egz.
Lowest price in 30 days before discount: 39,90 zł
List price:44,90 zł
of
14 days for easy returns
This product is not available in a stationary store
Safe shopping

Skąd wiemy, co czują inni ludzie, jakie są ich nadzieje, obawy, pragnienia, myśli i plany? Profesor Henry M. Wellman pokazuje, że wszyscy potrafimy czytać w umysłach innych osób. Co więcej, uczymy się tej niezwykłej sztuki niemal od narodzin!

Henry M. Wellman, psycholog i badacz rozwoju dziecka, w swojej błyskotliwej książce przybliża czytelnikom teorię umysłu, która potrafi wyjaśnić m.in.:

  • jak rozwijamy nasze umiejętności życia w społeczeństwie,
  • dlaczego niektórzy z nas zostają ateistami, a inni są religijni,
  • jak to się dzieje, że jedni kochają horrory, a drudzy ich nie znoszą,
  • oraz do czego przyda nam się ta wiedza, kiedy to roboty będą nas uczyć, leczyć i się nami opiekować.

Jeśli chcemy odnaleźć porządek i przewidywalność w z pozoru chaotycznych ludzkich interakcjach, a przede wszystkim lepiej zrozumieć siebie i innych - ta książka nam w tym pomoże.

 

„Henry Wellman jest wiodącym światowym autorytetem w dziedzinie dziecięcej «teorii umysłu» – sposobu, w jaki dochodzimy do zrozumienia umysłów innych. Jest to temat, który ma coraz większe znaczenie w psychologii rozwojowej i klinicznej oraz w neuronauce i jest równie ważny dla rodziców i nauczycieli. Ta obszerna, przejrzysta, bardzo przystępna książka stanowi najlepsze możliwe wprowadzenie do tematu. Oprócz tego zawiera również fascynujące i ekscytujące nowe pomysły dotyczące granic badań, od robotów po religię”.

Alison Gopnik, profesorka psychologii i filozofii, współautorka książki „Naukowiec w kołysce”

„Większość ludzi uważa, że psychologowie czytają w myślach, ale Henry Wellman pokazuje, że jest to naturalna zdolność, którą wszyscy posiadamy od najmłodszych lat. Pełna fascynujących przykładów z laboratorium i świata rzeczywistego Odczytać umysł to cudowna podróż do tej dziedziny ludzkiego rozwoju. Któż lepiej nas poprowadzi niż jeden z czołowych ekspertów, który zmapował tak dużą część terenu”.

Bruce Hood, profesor psychologii na University of Bristol  

„Henry Wellman przedstawia fascynującą opowieść o tym, jak dzieci konstruują coraz bardziej rozbudowaną teorię ludzkiego umysłu. Dzieci wykorzystują tę teorię, aby zrozumieć, co ludzie mówią, robią, myślą i czują. Pomaga im ona komunikować się, nawiązywać przyjaźnie, współpracować, grać w gry i współodczuwać – i to daje im możliwość myślenia o różnych innych umysłach: umysłach wyimaginowanych towarzyszy zabaw, fikcyjnych postaci, zwierząt, robotów, a nawet nadprzyrodzonych postaci, takich jak Bóg. Wellman, pionier w tej dziedzinie, z nienagannymi referencjami badawczymi, napisał przystępną relację o jednym z najbardziej owocnych i trwałych programów badawczych w psychologii rozwojowej”.

Paul L. Harris, psycholog, profesor w Harvard Graduate School of Education w Cambridge

Brand
Symbol
9788366997196
Autor
Henry M. Wellman
Tytuł
Odczytać umysł. Jak od dziecka uczymy się czytać w umysłach innych i rozumieć ludzi?
Tłumaczenie
Jowita Maksymowicz-Hamann
ISBNMore
Niepowtarzalny dziesięciocyfrowy, a od 01.01.2007 13-cyfrowy identyfikator książki
978-83-66997-19-6
Liczba stron
272
Oprawa
oprawa miękka ze skrzydełkami
Premiera
6 października 2021
Wydawnictwo
Mamania
Wymiary
143x206 mm
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
pixelpixel