Free delivery from 200,00 zł
Save to shopping list
Create a new shopping list
Safe shopping
Idosell security badge
EBOOK Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje. Przewodnik Jima Trelease’a dla rodziców i nauczycieli
On special offer New in

EBOOK Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje. Przewodnik Jima Trelease’a dla rodziców i nauczycieli

  • Pierwsze polskie wydanie klasycznego i kultowego przewodnika, który zyskał status międzynarodowego bestsellera i od lat wspomaga rodziców i nauczycieli na drodze do rozkochania dzieci w czytaniu.
Size
Regular price: 39,90 zł(Discount 20%)
31,92 zł
incl. VAT / egz.
Lowest price in 30 days before discount: 22,45 zł
List price:39,90 zł
This product is not available in a stationary store
Safe shopping

Pierwsze polskie wydanie klasycznego i kultowego przewodnika, który zyskał status międzynarodowego bestsellera i od lat wspomaga rodziców i nauczycieli na drodze do rozkochania dzieci w czytaniu. Działalność Jima Trelease’a zainspirowała także twórców kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

W jaki sposób czytanie dzieciom na głos pomaga im stać się zapalonymi czytelnikami? Badania dowodzą, że głośne czytanie poprawia ich umiejętności czytania, pisania, mówienia i słuchania – a przede wszystkim ich nastawienie do czytania.

Książka oferuje:

  • sprawdzone techniki i strategie,
  • sposoby na odkrywanie przyjemności z czytania,
  • pomysły na aktywności w domu, szkole i bibliotece.

Przewodnik zawiera również nieocenioną pomoc przy doborze lektur dla dzieci – wykaz wartościowych i lubianych przez nie książek, po które można sięgać w zależności od ich potrzeb i wieku.

Jeśli chcecie więc, aby wasze dzieci z radością i ciekawością słuchały głośnego czytania, a przyszłości chętnie czytały same, sięgnijcie po ten niezwykły przewodnik po świecie słowa pisanego.

 

 

„Jim Trelease odwiedził każdy zakątek USA, by tłumaczyć rodzicom i nauczycielom, że największym darem dla dzieci jest codzienne czytanie im dla przyjemności. Daje im ono najważniejsze kompetencje życiowe, których nie da się kupić – inteligencję emocjonalną, swobodę językową, samodzielność myślenia, rozległą wiedzę, wyobraźnię, wartości moralne. Dzięki temu czytelnik zajdzie w życiu wyżej i dalej. Będzie się dłużej uczyć i lepiej zarabiać, będzie żyć zdrowiej i dłużej, gdyż dokonuje mądrzejszych wyborów. Każdy rodzic i nauczyciel mogą wychować czytelnika. Nie potrzeba do tego majątku ani stopni naukowych, wystarczy decyzja i konsekwencja”.

Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”

„Możesz nie wierzyć, że głośne czytanie z dzieckiem rozwija jego osobowość, poprawia nastawienie do czytania i daje dużo wspólnej radości. Myślę, że po przeczytaniu tej książki zmienisz zdanie. Ale zanim zaczniesz ją z niedowierzaniem studiować, po prostu usiądź z dzieckiem i coś mu przeczytaj (ale nie z obowiązku, tylko tak od serca), a zobaczysz, jak razem poczujecie magię świata liter i wyobraźni. Czytanie na głos ma swoją tajemnicę, którą odsłoni ten, kto choć raz spróbuje coś komuś przeczytać. Nosisz tę tajemnicę w sobie. Pora, by ją odkryć”.

Małgorzata Swędrowska, popularyzatorka czytania i autorka, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego.

 

Brand
Symbol
9788367216630
Autor
Jim Trelease
Cyndi Giorgis
Tytuł
Czytanie na głos, które rozwija dzieci i buduje relacje. Przewodnik Jima Trelease’a dla rodziców i nauczycieli
Tłumaczenie
Anna Rosiak
Format ebooka
MOBI
EPUB
Liczba stron
320
Wydawnictwo
Mamania
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
pixelpixel