Free delivery from 200,00 zł
Save to shopping list
Create a new shopping list
Safe shopping
Idosell security badge
EBOOK Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencji
On special offer New in

EBOOK Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencji

  • Czytaj tak, jak lubisz. Ebooka „Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencji", tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie na każdym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi.
Size
Regular price: 39,90 zł(Discount 20%)
31,92 zł
incl. VAT / egz.
Lowest price in 30 days before discount: 31,92 zł
List price:39,90 zł
This product is not available in a stationary store
Safe shopping

Wendy Mitchell miała 58 lat, kiedy zdiagnozowano u niej demencję o wczesnym początku. Jej umysł zalały fale obrazów osób w ostatnim stadium otępienia – bez pamięci, bez świadomości, bez szans i nadziei. Czy jej codzienność też tak będzie wyglądać? Co sama może zrobić, żeby dobrze przeżyć resztę życia?
„Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencji” to z jednej strony niosące nadzieję zapiski z prób poukładania sobie życia na nowo, a z drugiej niezwykle wartościowa wiedza o demencji, która przyda się zarówno osobom chorym, jak i ich opiekunom, rodzinie, przyjaciołom, a także pracownikom ochrony zdrowia.
Autorka szczerze dzieli się trudnościami, z jakimi przyszło jej się mierzyć, opisuje, jak demencja wpływa na jej sposób myślenia, odczuwanie emocji, wzrok, słuch i orientację w przestrzeni. Pokazuje, jak radzi sobie z codziennością i co jej pomaga w utrzymaniu samodzielności, podpowiada rozwiązania, które ułatwią życie osobom z demencją na poziomie rodzinno-domowym, i sugeruje, jakie zmiany przydałyby się przy projektowaniu przestrzeni publicznej, aby była dla nich przyjazna.
O autorce:
Przez dwadzieścia lat pełniła funkcję kierowniczki zespołu w National Health Service. Po otrzymaniu diagnozy postanowiła poświęcić się szerzeniu świadomości na temat demencji oraz pokazywaniu innym chorym, że ich życie nie kończy się w momencie diagnozy. Jest ambasadorką Brytyjskiego Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobą Alzheimera, a w 2019 roku otrzymała doktorat honoris causa Uniwersytetu w Bradford za swój wkład w prowadzone badania naukowe. Ma dwie córki i mieszka w Yorkshire.

„Lektura obowiązkowa”.
Sunday Times Magazine


„Księga nadziei”.
Observer


„Musisz to przeczytać. Polecam z całego serca”.
Michael Ball, aktor

 

 

Brand
Autor
Wendy Mitchell
Tytuł
Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencji
ISBN MOBI
978-83-67555-44-9
ISBN EPUB
978-83-67555-43-2
Język ebooka
polski
Format ebooka
EPUB
MOBI
Liczba stron
244
Premiera
25 stycznia 2023
Wydawnictwo
Relacja
Tłumaczenie
Barbara Łukomska
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
pixelpixelpixelpixelpixel