Free delivery from 200,00 zł
Save to shopping list
Create a new shopping list
Safe shopping
Idosell security badge
EBOOK Wiem, dlaczego w klatce śpiewa ptak Maya Angelou
On special offer

EBOOK Wiem, dlaczego w klatce śpiewa ptak Maya Angelou

  • Nowe wydanie inspirującej autobiografii
  • „Wiem, dlaczego w klatce śpiewa ptak”, pierwsza autobiograficzna książka Angelou, przyniosła jej międzynarodową sławę i przez dwa lata nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa”.
Size
Regular price: 39,90 zł(Discount 30%)
27,93 zł
incl. VAT / egz.
Lowest price in 30 days before discount: 44,90 zł
List price:39,90 zł
This product is not available in a stationary store
Safe shopping

Nowe wydanie epokowej autobiografii

„Miałam osiem lat i byłam dorosła” – pisze Maya Angelou. Wychowywała się w miasteczku na południu Stanów, w dzielnicy zamieszkałej przez czarnoskórych. Trudne lata dorastania spędziła u matki w Kalifornii. To tam spotkały ją traumatyczne doświadczenia, które odcisnęły się bolesnym piętnem na jej życiu i sprawiły, że na pięć lat przestała mówić.
Została mamą w wieku siedemnastu lat i dopiero w 1959 roku zdecydowała się skupić na pisaniu. „Wiem, dlaczego w klatce śpiewa ptak”, pierwsza autobiograficzna książka Angelou, przyniosła jej międzynarodową sławę i przez dwa lata nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa”.

Powieść nominowano do National Book Award i do dzisiaj uchodzi za jedno z najważniejszych arcydzieł XX-wiecznej literatury amerykańskiej. Poruszająca i inspirująca historia tej nietuzinkowej kobiety sprawiła, że stała się ona symbolem odwagi, odporności psychicznej oraz ikoną walki o prawa słabszych.

Maya Angelou (1928–2014) – afroamerykańska poetka, pisarka i reżyserka odznaczona Narodowym Medalem Sztuk oraz Prezydenckim Medalem Wolności, aktywistka na rzecz praw obywatelskich dla czarnoskórej ludności w Stanach Zjednoczonych.

Kanoniczna autobiografia czarnego feminizmu w odnawiającym język przekładzie. Dorastanie w świecie segregacji rasowej, kryzysu ekonomicznego, strachu dzieci przed porzuceniem, dorosłych przez linczem. Narodziny dumy i samoświadomości wbrew destrukcyjnej sile przemocy. Opowiadanie przeszłości przez filtr detali i metafor. Nieoczywiste, ratunkowe plamy czułości i międzyludzkich sojuszy. Ta książka opowiada indywidualny los, a zarazem reprezentuje pokolenie, Amerykę, rasę, kobiecość, moc literatury

Inga Iwasiów

„Jej słowa mnie uczyły, zachęcały do działania i przywracały do zdrowia. Potrafiła być radosna i bezlitosna jednocześnie”. \

Brené Brown, Z odwagą w nieznane 

„Opowieść o dzieciństwie, dorastaniu, porzuceniu, seksualnej przemocy, latach milczenia i emancypacji, o szukaniu własnego miejsca na ziemi i szybkim – nie tylko poprzez macierzyństwo – wkroczeniu w dorosłość. To także lekcja historii, mistrzowsko skomponowana podróż przez Amerykę, w której czarni obywatele – z dumą, odwagą, nie bacząc na niebezpieczeństwa – podnieśli głowy i pięści, by wywalczyć w końcu należne im prawa oraz miejsce w społeczeństwie. Lektura pierwszej z siedmiu autobiografii mistrzyni słowa, którą o wygłoszenie wiersza podczas inauguracji swojej prezydentury w 1993 roku poprosił Bill Clinton, pomaga znaleźć najbardziej właściwe słowa do opisania Ameryki lat trzydziestych i czterdziestych. To możliwe również dzięki nowemu, uważnemu przekładowi Elżbiety Janoty”.

Michał Nogaś, „Gazeta Wyborcza”

„Portret genialnej pisarki, żarliwej przyjaciółki i naprawdę fenomenalnej kobiety”.

Barack Obama

„Maya Angelou konfrontuje się ze swoim życiem z tak poruszającą cudownością, tak świetlistą godnością”.

James Baldwin 

 

 

Brand
Symbol
9788367216593, 9788367216586
Producer code
EBOOK9788367216593, 9788367216586
Autor
Maya Angelou
Tytuł
Wiem, dlaczego w klatce śpiewa ptak
ISBNMore
Niepowtarzalny dziesięciocyfrowy, a od 01.01.2007 13-cyfrowy identyfikator książki
978-83-67216-33-3
Oprawa
oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron
320
Premiera
1 czerwca 2022
Wydawnictwo
Relacja
Wymiary
140x205
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
pixelpixelpixelpixelpixel